خانه / دسته‌بندی نشده / سئو کلاه سفید یا white Hat و سئو کلاه سیاه یا Blackhat چیست؟

سئو کلاه سفید یا white Hat و سئو کلاه سیاه یا Blackhat چیست؟

سئو کلاه سفید یا white Hat

تکنیک ها و روش های استانداردی که موتورهای جستجو خود نیز آن ها را مشخص کرده اند و آن ها را به عنوان قسمتی از یک طراحی خوب و استاندارد به حساب می آورند، White Hat SEO یا سئو کلاه سفید نامیده می شود.

سئو کلاه سفید و خاکستری و سیاه
سئو کار کلاه سفید و کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه یا Blackhat

تکنیک ها و روش هایی که معمولا فریبکارانه هستند و در تمامی این روش ها، سئو کار فقط تصمیم دارد خیلی سریع رتبه بالایی در موتور های جستجو کسب کند و به طبع قوانین و مقررات خود موتور های جستجو را نیز رعایت نخواهد کرد، Black Hat SEO یا سئو کلاه سیاه گفته می شود.

موتورهای جستجو در حین اینکه تلاش می کنند بهترین و مرتبط ترین نتایج را برای کاربران خود فراهم کنند، با سایت هایی که از روش های فریبنده و خلاف مقررات موجود استفاده می کنند نیز برخورد می کنند و آن ها را به شدت جریمه می کنند. (از لیست نتایج جستجو خود خارج می کنند و …..)
بنابراین آشنایی با این روش ها و تکنیک ها بسیار ضروری می باشد، چرا که استفاده از این روش ها نه تنها باعث بهبود رتبه سایت به صورت طبیعی در موتور های جستجو نمی شود بلکه به سایت نیز ضرر های بسیاری وارد خواهد کرد.

سئو کلاه خاکستری یا grayhat

زمانی که شما ناخواسته برخی از تکنیک هایی سئو کلاه سیاه را برای بهینه سازی سایت خود استفاده می کنید، Gray Hat SEO یا سئو کلاه خاکستری انجام داده اید، البته اینطور هم می تواند بیان کرد که در سئو کلاه خاکستری شما کامل طبق روش و قوانین سئو کلاه سفید پیش نرفته اید.
سئو کلاه خاکستری بین سئو کلاه سیاه و کلاه سفید قرار می گیرد.

می توان گفت اکثر سئو کارها جزء سئو کارهای کلاه خاکستری به حساب می آیند.

چون برای بهینه سازی سایت تمام تلاش خود را بر روی تقویت فاکتور ها و معیار هایی می گذارند که موتور های جستجو بر اساس آن ها، سایت ها را رتبه بندی می کنند. و هدف اصلی از بهینه سازیی، کسب رتبه بهتر در موتور های جستجو است، و نه تمرکز بر روی مخاطبین

درباره ی سید حسن موسوی نژاد