خانه / آموزش سئو سایت / تاثیر https بر سئو

تاثیر https بر سئو

تاثیر https بر سئو

HTTPS و تاثیر آن بر سئو و بهینه سازی وبسایت

 

گوگل همیشه در حال اضافه کردن فاکتورهای جدید به عوامل رتبه بندی وبسایت های موجود می باشد استفاده از تکنیک های سئو مانند متاتگ ها، عکسها و مطالب و غیره همه در کنار هم میتواند باعث بهبود رتبه سایت گردد اما در سالهای گذشته در این بین استفاده از پروتکل HTTPS همیشه مورد بحث بوده است و بیشتر طراحان و مالکان وبسایت به آن توجه خاصی داشته اند.در این مقاله قصد داریم در خصوص HTTPS و تاثیرات به طور کامل صحبت کنیم.

 

پروتکل HTTPS  چیست؟

 

پروتکل HTTPS یک پروتکل امنیتی است که چند وقت قبل گوگل به صورت رسمی اعلام کرده است که استفاده از این پروتکل برای بهینه سازی وبسایت در این موتور جستجو، موثر است.بیش از هر چیزی لازم است بدانیم که HTTPS شبیه به بقیه عوامل رتبه بندی که قبل تر گوگل از آن استفاده میکرد نیست و در استفاده از آن دانستن تخصص،پذیریش ریسک و پرداخت هزینه لازم است و نتیجه آن بدون دستمزد نیست چونکه در کنار افزایش امنیت سایت، شاهد بهبود در رتبه بندی سایت و ارجاع بهتر داده ها در موتورهای جستجو خواهیم بود.

 

از نتایج مثبتی که براساس تصمیم گوگل برای دخیل کردن این پروتکل در فاکتورهای رتبه بندی دانست، میتوان به نظرسنجی وبسایت معتبر موز اشاره کرد.24% وبمسترها اعلام کردن که بزودی از این پروتکل استفاده خواهند کرد و 17% آنها اعلام کرده اند که در حال حاضر از این پروتکل استفاده می کنند.

 

اما هر عامل بهینه سازی مانند بقیه دارای مزایا و معایبی می باشد:

 

HTTPS چه مزایایی دارد:

 

امنیت بیشتر وافزایش ارجاع داده ها

 

خیلی از افراد براین باور هستند که فقط سایت هایی که اطلاعات اشخاص را در خود دارند از جمله بانک ها،سایتهای خدماتی، ایمیل ها باید از این پروتکل امن بهره ببرند اما این یک باور کاملا غلط است و حتی سایت هایی که محتوا هایی غیره ارائه می دهند، برای بالا بردن امنیت وبسایت بهتر است که از این پروتکل استفاده کنند.

 

HTTPS چه معایبی دارد:

 

سختی و مشکلاتی فنی برای جابجایی پروتکل

پایین بودن سرعت بارگذاری به دلیل محدودیت های اینترنت در ایران

گران بودن راه اندازی و خرید Certificate

 

این معایب ممکن است در نگاه اول شما را تاحدی ناامید کند اما باید در نظر داشته باشید که مزایایی که این پروتکل دارد به مراتب باارزش تر از هر گونه معایب است و میتواند معایب آن را بپوشاند.

 

پروتکل HTTPS برای بهینه سازی وبسایت

 

حال سوال اینجاست که استفاده از HTTPS باعث بهبود در رتبه بندی سایت می شود یا خیر؟

 

بله اما بد نیست بدانیم که استفاده از HTTPS در رتبه بندی سایت چندان موثر نیست اما نباید از آن به دلیل اینکه فعلا تاثیر کمی دارد، چشم پوشی کرد.

 

در حال حاضر تاثیر HTTPS کمتر از 1% است و از اهمیت پایین تری نسبت به محتوای مطلوب برخوردار است اما به منظور افزایش امنیت هم که شده،باید نسبت به آن فکر کنیم.همانطور که قبلا بیان شد، اگر میخواهید وبسایت شما از نظر گوگل رتبه خوبی کسب کند، این عوامل باید همه در کنار هم باشند.وجود یک عامل بی اثر سئو در بهینه سازی وبسایت شما تاثیر جبران ناپذیری را میتواند برروی وبسایت شما قرار دهد.

 

.

منبع: سروش پرداز

خلاصه
تاریخ نوشته
نام نوشته
تاثیر https بر سئو
امتیاز
5

درباره ی سید حسن موسوی نژاد

همچنین ببینید

بهینه کردن سئو سایت

تاثیر بهینه کردن عکس در سئو سایت

بالا بردن سرعت وبسایت با بهینه کردن عکس در سال 2016 همه ما از اهمیت ...

2 دیدگاه

  1. مطالب بسیار خوبی در سایت خودتون درج کردین. امیداورم در زندگی و کار تون موفق باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.