خانه / آموزش سئو سایت / همه چیز در مورد متا تگ توضیحات! آموزش meta description + به زبان ساده و کامل

همه چیز در مورد متا تگ توضیحات! آموزش meta description + به زبان ساده و کامل

 

متا تگ توضیحات چیست ؟

 

توضیحات سایت (Meta Description)

آموزش متای توضیحات
آموزش متای توضیحات

Meta Description از ویژگی های HTML می باشد که توضیح مختصری از محتویات صفحه وب است. توضیحات هر صفحه وب در نتایج موتورهای جستجو نیز نمایش داده می شود.گوگل در September of 2009 اعلام کرده است که تگ توضیحات متا و تگ کلمات کلیدی را به عنوان فاکتور سئو دیگر حساب نمیکند ولی استفاده متقاعدکننده از توضیحات برای بازدیدکننده به قوت خودش باقی است.

نمونه کد:

<head>

<meta name=”description” content=”This is an example of a meta description. This will often show up in search results.”>

</head>

meta-description-آموزش متای توضیحات

 

توضیحات سایت (Meta Description) چیست؟

متا توضیحات، توضیح مختصری درباره صفحه وب نمایش داده شده در نتایج موتورهای جستجو می باشد که در متا توضیحات به کاربران اطلاع دهید که آیا صفحه نمایش داده شده شامل اطلاعاتی است که به دنبالش می گردند. توضیحات باید هوشمندانه انتخاب شوند و به گونه ای باشند که ارتباطی با آن صفحه و کاربر ایجاد شود.فرصت تبلیغ به طراح وب داده میشود تا لینک اش را در تگ متای توضیحات شرح دهد.

طول بهینه مناسب برای توضیحات سایت( Meta Description )

طول مناسب برای توضیحات هر وب سایت بین 150 تا 160 کاراکتر (with spaces) می باشد.بازهم نگاهی به حداکثر پیکسل متای توضیحات داشته باشید مثل متای تایتل یا عنوان که بحث شد.یعنی دوبرابر 600 پیکسل در واقع حدود 1200 پیکسل البته بعلاوه کسری ای که بصورت اتوماتیک درعمل میخورد در نهایت حدود 920 پیکسل .میتوانید بعد از چندبار تست به این عدد برسید.پیکسل متای توضیحات خود را از این سایت میتوانید بردارید.

استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات

در توضیحات وب سایت خود از کلمات کلیدی به طور هوشمندانه استفاده نمایید.این در آموزش خود گوگل نیز آمده است

 

اجتناب از توضیحات تکراری برای صفحات

هر صفحه به طور جداگانه باید توضیحات متناسب با همان صفحه باشد. پس نباید توضیحات صفحات وب سایت دارای یک توضیحات باشند.اگر این توضیحات دقیقا تکراری یا خیلی کوتاه باشند در سرچ کنسول یا همان گوگل وبمسترتولز به شما ایراد خواهد گرفت.

نظرات خودتون رو درباره این مطلب برای ما بگذارید.

 

درباره ی سید حسن موسوی نژاد

همچنین ببینید

بهینه کردن سئو سایت

تاثیر بهینه کردن عکس در سئو سایت

بالا بردن سرعت وبسایت با بهینه کردن عکس در سال 2016 همه ما از اهمیت ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.